Dar Życia JP2

Spis treści

nomultithumb

 

 

 

 Medjugorie. Miejsca. Ludzie. Fakty Henryk Bejda Halina Marchut Wydawnictwo Rafael

Medjugorie stało się jednym z najważniejszych miejsc na pielgrzymkowej mapie świata, a wielkiej modlitewnej krucjaty, fali nawróceń i uzdrowień, do których tam doszło i które nadal się dzieją, nie sposób ignorować, bez względu na wiarę czy niewiarę w charakter objawień… Tak zrodził się pierwszy album o Medjugorie, przygotowany od początku do końca przez polskich autorów. W swojej opowieści z podróży do tego niezwykłego bałkańskiego sanktuarium, z założenia koncentrują się oni na obiektywnym przestawieniu miejsca, ludzi, wydarzeń i faktów, Henryk Bejda, autor wielu znakomitych książek śledczych o tematyce religijnej, tym razem zmierzył się z tematem, który budzi wiele sprzecznych komentarzy, ale swoją narrację prowadzi bez emocjonalnego zaangażowania w spór o istotę objawień, starając się przedstawić wyłącznie fakty. Bogaty, autorki materiał ilustracyjny przygotowany przez Halinę Marchut świetnie wpisuje się w charakter opowieści. To udane połączenie – co w przypadku albumu ma kluczowe znaczenie i nie zawsze się udaje – oraz piekna forma edytorska dały wspaniały efekt końcowy.

 


Jaś i Małgosia  z serii Już czytam! Liz Holliday Wydawnictwo Zielona Sowa

Seria „Już czytam” to wyjątkowa propozycja dla młodych czytelników, stawiających pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. Opracowana przy współpracy światowej klasy nauczycieli czytania oraz znawców literatury dziecięcej.

„Już czytam” jest nową, unikatową serią książek dla rodziców i dzieci, która daje dziecku możliwość samodzielnego czytania bajki, specjalnie opracowane pod tym kątem. Jedna strona książki opowiada całą historią do przeczytania przez dorosłego, druga – jedno wybrane zdanie, odpowiednio skonstruowane i łatwe do przeczytania przez dziecko.

Książka zawiera również zadania, które pomagają ćwiczyć wyobraźnię i pamięć dziecka.

Teraz Ty i Twoje dziecko możecie czytać razem, a nauka czytania będzie bajkową zabawą!

 


 

 

Podróż do leśnej krainy: Leśny koncert;  Lis Nikita;  Leśna wróżka; Leśny festiwal; Kukułeczka; Sroka i Kość; Lis Barnaba

Wybór wierszy Cezary Piotr Tarkowski

 

 

   


Proroctwa, wizje, charyzmaty świętej Faustyny Henryk Bejda Oprac. Graficzne i skład Anna Kendziak Projekt okładki Łukasz Kosek

Wizje końca świata. Wizja kary wiszącej nad ludźmi, jeśli się nie nawrócą. Wizje dotyczące przyszłości Polski, której proroczej mocy juz doświadczyliśmy w naszej historii. Wizja piekła, gdzie cierpieć będą grzesznicy. I wreszcie wizja niezgłębionego bogactwa miłosierdzia Bożego będącego dla nas jedynym ratunkiem.

Katolicki dziennikarz śledczy ujawnia i w sposób przystępny przedstawia naszym czytelniom wizje św. Siostry Faustyny oraz związane z nimi objawienia. Wobec obecnych światowych wydarzeń nie można przejść obok nich obojętnie. 

  


 

Niepokonani, Krzysztof Ziemiec. Skład Łukasz SobczykProjekt okładki Łukasz Kosek

Krzysztof Ziemiec, gwiazda telewizji, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów (aktualnie „Wiadomości: TVP1), a równocześnie człowiek niezwykle doświadczony przez los, przygotował książkę, która ma szansę stać się bestsellerem wydawniczym! Ogromna popularność, wielkie emocje i duże kontrowersje, jakie towarzyszyły jego autorskiemu programowi „Niepokonani”, w którym znane postacie po raz pierwszy odkrywały dramatyczne wydarzenia ze swojego życia, sprawiły, że Autor postanowił opisać te historie, a także kulisy ich poznania.

 


  Rok wiary. W Watykanie i w diecezji kaliskiej, Grzegorz Gałązka, Michalineum

Niniejsza publikacja albumowa ukazuje najważniejsze momenty Roku Wiary w Watykanie, ale nie tylko. Zdjęcia Grzegorza Gałązki pokazują wielką historię Kościoła dziejącą się na naszych oczach. W kadrze zostały zatrzymane chwile inauguracji Roku Wiary przez Benedykta XVI oraz celebracje zaplanowane w programie obchodów: Synod Biskupów, kanonizacje, kongresy, konferencje, pielgrzymki, audiencje generalne, wystawy itp. Z Benedyktem XVI weszliśmy w Adwent 2013. Z uwagą i drżeniem przeżywaliśmy ustąpienie Benedykta XVI i wybór Franciszka. Z nowym Papieżem ruszyliśmy dale w pielgrzymce wiary: najpierw w Wilki Tydzień i cały Okres Wielkanocny. Potem – w lipcu z Franciszkiem udaliśmy się do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży. Wielką niespodzianką okazała się Msza św., którą Franciszek sprawował przy grobie bł. Jana Pawła II.
Album został przygotowany dla Diecezji Kaliskiej, jako pamiątka Roku Wiary – czasu mocy i łaski, oczyszczenia i pielęgnowania tej perły, która jest wiara w Jezusa Chrystusa – Jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.

 


 

 

Pismo Święte Nowego Testamentu. Pallottinym – Poznań 2011, w miękkiej oprawie
„Uczymy się korzystać z Pisma Świętego jako źródła Prawdy objawionej. Ono ułatwi nam wniknąć w głębię Odkupienia i otworzyć się na tajemnicę Chrystusa. Słowo Boże niech kształtuje nasze życie i nasze postępowanie, abyśmy jak Apostołowie stawali się głosicielami i świadkami Dobrej Nowiny «aż po krańce ziemi» (por. Dz 1, 8). O to się modlę, upraszając błogosławieństwo Boga wszechmogącego, Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

 

   


 

Przyjdę i uzdrowię Go. Modlitewnik dla chorych. Pallottinum – Poznań 1988
Drogi cierpiący Przyjacielu
Paul Claudel powiedział: Chorzy i święci – to ludzie, którym Pan Bóg nie daje spokoju”. Twoja choroba, która przywiodła Cię do szpitala lub z którą zmagasz się w domu, jest znakiem, że Bóg zwraca się do Ciebie z prośbą o pomoc w zbawianiu świata. Tego zaproszenie nie możesz odrzucić. Potrzeba, byś stanął przy Chrystusie jak Szymon z Cyreny i pomógł nieść Chrystusowi krzyż. Potrzeba, być wykorzystał ten czas na pogłębienie swojego kontaktu z Jezusem, szczególnie wtedy, gdy ból Ci doskwiera, gdy ogarniają Cię czarne chmury rozpaczy i zniechęcenia.