Ogłoszenia 15.01.2023

1.    W tym tygodniu w środę 18 stycznia rozpoczniemy w całym Kościele kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Towarzyszy nam w tym roku hasło z Księgi Izajasza 1,17 Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości. Zachęcamy do modlitwy o jedność w Ciele Chrystusa, którym jest Jego Kościół, wspólnota sióstr i braci narodzonych z wody i Ducha Świętego w wodach chrztu. Pamiętajmy, że ta jedność będzie dziełem Ducha Świętego najpierw w sercu każdego z nas – trwaniu w jedności z Bogiem przez Słowo Boże i sakramenty oraz z braćmi i siostrami w życiu codziennym przez pokój, prawdę, miłość i przebaczenie. Informacje na plakacie i w internecie. Centralna wspólna modlitwa o jedność pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Damiana Bryla odbędzie się w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu w sobotę o 18.30, na którą serdecznie zapraszamy.
2.    Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, w III niedzielę zwykłą, dnia 22 stycznia 2023 roku, wraz z Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać kolejny raz Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny biskupów, prezbiterów i diakonów, aby
w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana. Stół Słowa Bożego jest wspólny dla wszystkich chrześcijan, którzy w tych dniach trwają na wspólnej modlitwie jako bracia i siostry - jako uczniowie Jezusa.
3.    Trwamy w ufnej modlitwie o zakończenie wojny na Ukrainie.
4.    Na adorację z uwielbieniem NS i modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie zapraszamy w lutym.
5.    We wtorek 17 stycznia wspominamy św. Antoniego opata, w czwartek 19 wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa,  w sobotę 21 wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
6.    W sobotę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a w niedzielę 22 Dzień Dziadka.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania nowego OPIEKUNA, który znajduje za ławkami.
9.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek pomimo rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
10.    W naszej parafii trwa kolęda. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
11.    Rozkład odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
Poniedziałek 16 stycznia Ul. Górnośląska 61A, 63, 63A i 65 -4 księży
Wtorek 17 stycznia ul. Staszica 6 - 1 ksiądz
Środa 18 stycznia ul. Harcerska 10 - 1 ksiądz, ul. Górnośląska 17 - 1 ksiądz
Czwartek 19 stycznia Ul. Górnośląska 67 - 2 księży i 69 - 2 księży
Piątek 20 stycznia Ul. Dobrzecka 16 i 16A - 2 księży, ul. Górnośląska 73 - 2 księży
Sobota 21 stycznia Ul. Do Strugi i Kulisiewicza - 2 księży, ul. Kochanowskiego, Reja
i Robotnicza domy - 1 ksiądz, Al. WP domy - 1 ksiądz, ul. Poznańska 2,4 i 6 oraz domy - 1 ksiądz
Poniedziałek 23 stycznia Ul. Poznańska 2A - 1 ksiądz, Al. WP 47 - 3 księży
Wtorek 24 stycznia Al. WP 49 - 3 księży, i 98 -  1 ksiądz
W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Jolantę Olejniczak, Czesława Dutkiewicza, Marię Żurek, Teresę Asperską, Teresę Kaczmarek, Krystynę Lipińską, Zdzisława Strójwąs, Jolantę Neubarth i Zofię Plota. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…