Ogłoszenia 22.01.2023

1.    W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia przeżywamy – zgodnie z wolą papieża Franciszka – Niedzielę Słowa Bożego. Śpiewając jeszcze kolędy i wpatrując się w ten największy Dar Ojca Niebieskiego, jakim jest Jego Jednorodzony Syn – Zbawiciel świata.
2.    W całym Kościele trwa kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Towarzyszy nam w tym roku hasło z Księgi Izajasza 1,17: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości . Jutro 23 stycznia przypada kolejna rocznica podpisania w 2000 roku przez Kościół Rzymsko-katolicki i Kościoły z Polskiej Rady Ekumenicznej Deklaracji o Wspólnym Chrzcie. Dziękujemy Bożej Opatrzności za ten fakt i zachęcamy do gorącej modlitwy o jedność w Ciele Chrystusa, którym jest Jego Kościół, wspólnota sióstr i braci narodzonych z wody i Ducha Świętego w wodach chrztu. Pamiętajmy, że ta jedność jest dziełem Ducha Świętego najpierw w sercu każdego z nas – trwaniu w jedności z Bogiem przez Słowo Boże i sakramenty oraz z braćmi i siostrami w życiu codziennym przez pokój, prawdę, miłość i przebaczenie. Informacje na plakacie i w Internecie.
3.    We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa, w środę 25 święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek 26 wspomnienie jego uczniów - biskupów Tytusa i Tymoteusza, w sobotę 28 wspomnienie św. Tomasz z Akwinu.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia. Pamiętajmy o dzisiejszym Dniu Dziadka.
5.    Zapraszamy na Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 - nabożeństwo ku czci Matki Kościoła w środę o 17.00.
6.    Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.00 w dolnym kościele.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
8.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W naszej parafii trwa kolęda. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
10.    Rozkład odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
Poniedziałek 23 stycznia Ul. Poznańska 2A - 1 ksiądz i Al. WP 47 - 3 księży
Wtorek 24 stycznia Al. WP 49 - 3 księży i 98 - 1 ksiądz, ul. Dobrzecka 25 i 37-39 - 1 ksiądz
Środa 25 stycznia Ul. Górnośląska 75 i 77 - 4 księży, ul. Dobrzecka 62A - 1 ksiądz
Czwartek 26 stycznie Ul. Górnośląska 79 - 3 księży i Al. WP 68 - 2 księży
Piątek 27 stycznia Ul. Górnośląska 83 - 2 księży Al. WP 51 - 3 księży
Sobota 28 stycznia od 10.00 - Al. WP 53 - 3 księży i Ul. Dobrzecka 62B - 1 ksiądz
Poniedziałek 30 stycznia Al. WP 64, 66 i 70 - 5 księży
W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00.
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Bliskich i Parafian: Lucynę Janiak, Stanisława Banasiaka, Antoniego Ittel, Irenę Nowakowską, Krzysztofa Sobczaka, Krystynę Janczak i Stanisławę Frankowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…